Stacje higieny, przemysłowe suszarki do obuwia, węże i szybkozłącza dla przemysłu

BSAS 03 bezpieczny prysznic ścienny ze stali nierdzewnej

BSAS 03 bezpieczny prysznic ścienny ze stali nierdzewnej

https://chemaxtech.pl/wp-content/uploads/2021/09/bsas_03.jpg

Project: BSAS 03 bezpieczny prysznic ścienny ze stali nierdzewnej

Title:

Description:

BSAS 03 bezpieczny prysznic ścienny ze stali nierdzewnej

BSAS 03 bezpieczny prysznic ścienny ze stali nierdzewnej

bsas_03.jpg

BSAS 03 to bezpieczny prysznic ścienny na jedną wodę – zmieszaną. Prysznic wykonany jest ze stali nierdzewnej o gr. 2 mm i wyposażony jest w wandaloodporne, energooszczędne ramię prysznicowe o przepływie 9 l/min. Woda jest uruchamiana przez naciśnięcie antywandalowego przycisku ze stali nierdzewnej. Długość przepływu wody po naciśnięciu przycisku jest regulowana przez operatora. Można ustawić wymuszone opóźnienie na elektronice, czyli czas, w którym przycisk nie reaguje – aby uniknąć celowego marnowania wody. Przycisk reaguje na opadającą krawędź, czyli nie po naciśnięciu, a dopiero po zwolnieniu przycisku – zapobiega to wymuszonemu zablokowaniu przycisku, a tym samym stałemu wypływowi wody. Prysznic dzięki swojej wysokiej odporności jest przeznaczony do wymagających środowisk, takich jak więzienia, areszty śledcze, posterunki policji, parkingi przy autostradach itp.)

Tak więc elektronika może w zasadzie działać w dwóch trybach:

1) Przycisk działa z systemem START/STOP – włączam/wyłączam wodę. Jeśli woda nie zostanie wyłączona przez użytkownika, elektronika samoistnie zatrzyma przepływ wody po czasie regulowanym przez administratora (np. 20 sekundach). Użytkownik musi ponownie nacisnąć przycisk, aby ponownie uruchomić wodę. Pozwoli to znacznie zaoszczędzić wodę, ponieważ użytkownik skróci długość prysznica.

2) Przycisk współpracuje z systemem START/STOP. Po czasie regulowanym przez administratora (np. 3 minuty – tzw. prysznic trzyminutowy) nastąpi wymuszona przerwa, gdy nie będzie można uruchomić wody. W tym czasie użytkownik zmuszony jest wyjść z prysznica lub poczekać. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego używania prysznica – marnowania wody.

Toalety wykonane są ze stali nierdzewnej klasy ČSN 17240 (AISI 304). Wykonane z innych materiałów na zamówienie (np. AISI 316).

Do czyszczenia produktów ze stali nierdzewnej zalecamy stosowanie Würth – konserwacja (nr zam. 0893 121 K), czyszczenie (nr zam. 893 121 1).

ZESTAW DO INSTALACJI:

– obudowa ze stali nierdzewnej z ekonomicznym ramieniem prysznicowym SP2

– elektronika, w tym elektrozawór

– przycisk antywandalowy z czujnikiem

– węże łączące i materiał montażowy

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE:

– napięcie: 12V 50 Hz

– pobór energii: max 6 VA

– ciśnienie wody: 0,1 – 1 MPa

– regulowany czas przepływu wody: 1 s – 250 s po 1 s

WYMAGANIA MONTAŻOWE:

– Przygotuj doprowadzenie wody G 1/2”

– Przygotuj kabel do zasilania – 12 V, 50 Hz ze źródła ZAC

 

RYSUNEK:

A – doprowadzenie wody

C – zasilanie elektryczne CYKY 2×1,5

Facebook
Facebook
Facebook