Wyposażenie sanitarne aresztów śledczych, zakładów karnych oraz innych ośrodków penitencjarnych

20 września 2021Aktualności0

Modernizując zakład penitencjarny lub placówkę wychowawczą, warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania z zakresu technologii sanitariatów. Odpowiednie wyposażenie łazienek czy cel, z których korzystają osoby agresywne lub nieprzewidywalne, to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa osadzonych w danej placówce. Dobrze przemyślana, zwarta konstrukcja urządzeń minimalizuje do zera ryzyko uszkodzenia, a tym samym strat poniesionych przez zakłady w wyniku aktów wandalizmu.

Wysokiej jakości stal nierdzewna – łatwa w utrzymaniu czystości i odporna na uszkodzenia mechaniczne

Wszystkie oferowane przez nas urządzenia dedykowane zakładom karnym wykonane są ze stali nierdzewnej o różnej grubości, stosownej do przeznaczenia sprzętu. W obudowach stalowych znajdują się wszelkie podłączenia, tym samym uniemożliwiając uszkodzenia rur, odpływów czy innych elementów. Zaokrąglone brzegi i zwarta konstrukcja zapobiegają samookaleczeniom.

Kontrola prysznica i umywalki z ograniczeniem czasu przepływu wody

Aby zapobiegać celowemu otwieraniu wody, warto wyposażyć placówkę w kontrolery prysznica oraz stalowe umywalki z czasowym dozownikiem. Po naciśnięciu przycisku woda płynie tylko tak długo, jak pozwolił administrator, ustawiając czas aktywności strumienia. By ponownie skorzystać, niezbędne jest powtórne naciśnięcie. Zarówno umywalki, jak i kontrolery prysznica są niezwykle odporne na uszkodzenia – nie tylko ze względu na bezpieczną, stalową konstrukcję, ale również poprzez zastosowanie nowych technologii w budowie. Dzięki temu nie ma możliwości, aby fizycznie uszkodzić przycisk i zwolnić przepływ wody.

Toalety i rynny pisuarowe

Toalety rekomendowane zakładom karnym charakteryzuje zaokrąglony kształt, wysoka odporność na zerwanie lub uszkodzenie mechaniczne, a także brak wystających elementów, takich jak spłuczki czy rury. Zabezpieczony zestaw montażowy oraz grube śruby pozwalają na przytwierdzenie urządzeń sanitarnych do podłogi lub ściany w taki sposób, aby uniemożliwić zerwanie. Istnieje możliwość zainstalowania spłuczek czasowych w celu maksymalnej oszczędności wody.

Wszystkie zabezpieczenia, zastosowane technologie, materiały oraz osłony są nie tylko wandaloodporne, ale również uniemożliwiają samookaleczenie, dlatego mogą być instalowane również w szpitalach psychiatrycznych. W przypadku dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu.

Facebook
Facebook
Facebook