Myjki do obuwia – co warto o nich wiedzieć?

17 stycznia 2024Aktualności0

Zachowanie wysokich standardów higieny jest kluczowe nie tylko w przemyśle spożywczym, ale też farmaceutycznym, chemicznym czy rolnym. Zakłady przetwórcze oraz fabryki muszą spełniać szereg wymaganych prawnie w tym zakresie norm, zapewniając odpowiednie warunki pracy oraz wyposażenie. Jednym z kluczowych elementów infrastruktury zakładowej są bez wątpienia myjki do obuwia, pozwalające na wygodne czyszczenie i dezynfekcję butów pracowników przemieszczających się między strefami.

Stacje myjące do obuwia – podstawowy podział i charakterystyka

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa, specyfiki pracy czy też obowiązujących norm zakłady decydują się na myjki włączane fotokomórką lub w sposób mechaniczny. Zasadniczą różnicą myjek na fotokomórkę w stosunku do uruchamianych przyciskiem jest to, że należy je aktywować poprzez zakrycie fotokomórki umieszczonej na gryfie. Dopiero wtedy następuje bowiem inicjowanie obrotu szczotek oraz zasysanie płynu myjącego lub dezynfekującego. Tego rodzaju myjki zajmują znacznie mniej miejsca, jednak wymagają od pracowników dodatkowego działania – aktywacji. Do najpopularniejszych rozwiązań należą bez wątpienia urządzenia dedykowane do mycia podeszw oraz obuwia wysokiego.

Stacje przejściowe to z kolei wyposażenie działające w sposób automatyczny. Inicjują one obrót szczotek oraz dozowanie płynu myjącego i dezynfekcyjnego podczas przechodzenia pracowników przez urządzenie. Niezawodne działanie stacji przejściowych wynika z umieszczonych na wejściu i wyjściu fotokomórek, które aktywują bądź dezaktywują działanie myjek. Ich niewątpliwą zaletą jest bezdotykowa obsługa, pozwalająca na znaczne zaoszczędzenie czasu szczególnie w dużych zakładach przetwórczych. Przejściowe stacje myjące do obuwia wysokiego lub podeszw to wyposażenie gwarantujące zachowanie wysokich standardów higieny w przemyśle spożywczym, ale nie tylko.

Bezkompromisowa czystość i wygoda

Nowoczesne myjki do butów dostępne w wielu konfiguracjach to niezbędny element infrastruktury zakładów przemysłowych o różnej specyfice. Ręczne bądź automatyczne stacje myjące usprawniają proces czyszczenia obuwia, a dzięki doskonałej wydajności są w stanie obsłużyć wiele osób w bardzo krótkim czasie. Warto też zaznaczyć, że są one wykonywane z trwałych, praktycznych w konserwacji materiałów, które z łatwością sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach.